Vrei să faci parte din echipa noastră?

Carpat Rail iti ofera sansa de a te alatura echipei noastre, de aceea cautam juniori/seniori/masteri pentru posturile de designer, arhitect, altele.

Proiectant de inginerie civilă

Candidatul ideal
- Cunostinte in utilizarea programelor specializate pentru Inginerie Civila (AutoCAD, programe de calcul structural, etc.);
- Cunoașterea legislației/reglementărilor de proiectare în vigoare;
- Cunostinte in calculul si modelarea structurilor metalice si din beton armat;
- Profesionalism, munca individuala, seriozitate.
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Persoana orientata spre dezvoltare, ambitioasa, organizata si cu initiativa. Descrierea postului
- Intocmirea desenelor, rapoartelor tehnice si documentatiilor necesare pentru toate fazele de proiectare (S.F., D.T.A.C., P.Th., D.E., C.S.), asistenta tehnica de la proiectant;
- Elaborarea listelor de calitate;
- Respectarea termenilor conveniti cu beneficiarii.

Beneficii:
-salariu motivant;
-proiecte naționale și internaționale;
-mediu de lucru placut;
-echipă tânără, orientată spre dezvoltare;
-birouri situate in zona centrala.

Arhitect

- Absolvent al Facultății de Arhitectură;
- Prezentarea portofoliului de lucrări;
- Bună cunoaștere a programelor de specialitate;
- Respectă termenele stabilite cu beneficiarii;
- Persoana serioasa, comunicativa, cu spirit de echipa.

Descrierea postului
Cerințe:
- Integrare în proiectul de arhitectură;
- Întocmire planuri tehnice și rapoarte si planuri conform normelor în vigoare, in diferite faze ale proiectului SF, DALI, DTAC, PTH, DE.
- Întocmirea listelor de cantitati;
-Colaborare cu punctele de lucru ale companiei din tara si strainatate;
- Există posibilitatea de a coordona o echipă.

Beneficii:

CFDP inginer proiectant - specializat în drumuri și poduri

- Absolvent al facultății CFDP construcții - specialitatea drumuri si poduri;
- Experienta obligatorie de minim 2 in proiectare drum/pod/cai ferate;
- Bune cunoștințe în utilizarea programelor de desen și calcul;
- Cunoștințe in domeniul legislației designului;
- Persoana ambițioasă, organizata cu inițiativă.

- Proiectare drumuri și poduri.
- Întocmirea planurilor de desen, calcule structurale, liste de cantități, CS, etc. Necesar pentru toate fazele de proiectare.
- Posibilitatea de a lucra in proiecte naționale și internaționale.

Beneficii:
-mediu de lucru plăcut;
-birouri situate în zona centrala.

Birou Bucuresti

Str. Branduselor, nr 2-4, etj 4, intrarea 13, Cam. 2, Sector 3

Birou Cluj

Calea Dorobantilor nr. 6, Ap 6 (parter), Cluj Napoca

Birou Iasi

Jud.Iasi, Mun.Iasi, Soseaua Nationala, nr.55 si 59, et.2, ap.22